Osocze bogatopłytkowe
Mezoterapia igłowej to technika podawania preparatu bezpośrednio do komórek skóry za pomocą zastrzyków bardzo cienką igłą. Substancjami aktywnymi stosowanymi w mezoterapii może być zarówno materiał autologiczny czyli osocze bogatopłytkowe PRP jak i specjalnie skomponowane mieszanki substancji aktywnych, witamin i kwasu hialuronowego.
Iniekcje osocza bogatopłytkowego zwana jest również wampirzym liftingiem. Jest to metoda pozwalającą uzyskać witalność skóry dzięki regeneracji i biostymulacji komórek macierzystych do zwiększonej produkcji kolagenu. Zabieg ten pozwala wyeliminować problem utraty objętości i wiotczenia skóry w procesie starzenia. Mezoterapia osoczem bezpośrednio dostarcza do skóry właściwej, substancji odżywczych i aktywuje procesy naprawcze komórek macierzystych. Osocze daje rewelacyjne efekty w niwelowaniu pierwszych zmarszczek.
Wampirzy lifting to zabieg stuprocentowo naturalny, gdyż wykorzystuje się materiał krwiopodobny. To zabieg medycyny estetycznej dający długotrwały efekt rewitalizacji skóry, jednocześnie bez ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych lub nietolerancji – dzięki temu, że do zabiegu wykorzystuje się własne komórki macierzyste.
Przebieg zabiegu
Pobierana jest niewielka ilość krwi, która zostaje odwirowana w separatorze. Powoduje to oddzielenie osocza z zawartymi w nim płytkami od erytrocytów i leukocytów. Trwa to kilka minut, dlatego też nie ma potrzeby pobrania materiału z wyprzedzeniem. W probówce widoczne jest warstwowe oddzielenie się górnej warstwy osocza i pozostałych elementów krwi. Następnie uzyskany preparat wprowadza się do skóry metodą iniekcji za pomocą mikroigieł (mezoterapia igłowa), która ma charakter precyzyjnych zastrzyków manualnych tworzących “siateczkę” punktów na skórze, lub mieć kształt liniowy, a także za pomocą urządzenia Dermapen.
Osocze może podawać na całą powierzchnię skóry twarzy równomiernie lub skupiając gęstości nakłuć na newralgicznych miejscach, podatnych na powstawanie zmarszczek ze względu na naturalną mimikę.
Wampirzy lifting to terapia przeciwstarzeniowa, która może być przeprowadzana u kobiet i mężczyzn już po 25. roku życia. U osób młodych szybciej widoczne będą efekty zabiegu, ale najbardziej satysfakcjonujące efekty mezoterapia osoczem daje u osób w wieku 30-40 lat. Osiągnięcie najlepszych efektów będzie wymagało kilku zabiegów. Aby dłużej utrzymać efekty regeneracji skóry, najlepiej jest wykonać taki zabieg 3-4 razy w odstępach 4-6 tygodni. O skuteczności zabiegu osoczem decyduje kondycja skóry pacjenta, a nie jego wiek. Zabieg podtrzymujący można wykonać 1-2 razy w roku.
Czas rekonwalescencji po zabiegu
W nielicznych przypadkach po zabiegu może wystąpić lekkie opuchnięcie, ból, swędzenie, zasinienie oraz wrażliwość na ból. Pojawiają się to jednak bardzo rzadko i ustępują w ciągu kilka dni. Bezpośrednio po zabiegu zdarzają się miejscowe obrzęki, które ustępują do 4 godzin. Najczęściej już dzień po zabiegu można wrócić do codziennych aktywności.
Efekty
- Wygładzenie zmarszczek
- Odzyskanie jędrności i poprawa kolorytu skóry
- regeneracja starych lub uszkodzonych chorobowo komórek
- aktywacja wzrostu włosów (uśpione cebulki włosów przechodzą w stan aktywności)
- biostymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu
- szybszy proces gojenia po innych zabiegach medycyny estetycznej
- Wskazania
- wygładzenie zmarszczek i bruzd nosowo-wargowych
- rewitalizacja i odbudowa elastyczności skóry
- poprawa jędrności i nawilżenia skóry twarzy, szyi i dekoltu
- rewitalizacja ust
- niechirurgiczny lifting twarzy i policzków
- lwia zmarszczka
- wypełnienie blizn potrądzikowych
- drobne zmarszczki wokół oczu,
- rewitalizacja okolicy oka
- regeneracja skóry po innych zabiegach medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej
- leczenie łysienia
- ogólne wzmocnienie zniszczonych, słabych włosów, powstrzymanie ich nadmiernego wypadania
Przeciwskazania
- zaburzenia krzepnięcia krwi lub przyjmowanie leków wydłużających czas krzepnięcia (np. aspiryna)
- choroby autoimmunologiczne i nowotwory
- choroby infekcyjne,
- aktywne i przewlekłe zapalenia skóry
- ciąża i karmienie piersią