Zabieg HIFU Ulthera Warszawa - Lifting twarzy

Co to jest Ulthera?

Ulthera to jeden z najbardziej efektywnych sposobów naturalnej poprawy wyglądu luźnej skóry. Jest to bezpieczna metoda do liftingu twarzy, szyi i dekoltu. Ulthera jest skutecznym nieinwazyjnym zabiegiem lifitngujacym.

Na czym polega zabieg?

W odróżnieniu od stosowanych od wielu lat technologii wykorzystujących fale radiowe, Ulthera bardziej precyzyjnie celuje we włókna kolagenu za pomocą fal ultradźwiękowych, zapewniając dużą ilość ciepła, stymulującego obkurczenie i napięcie skóry. Specjalna głowica urządzenia Ulthera dostarcza skoncentrowaną energię ultradźwięków do tych samych warstw skóry, na których przeprowadza się chirurgiczny lifitng skóry, nie przerywa jednak jej ciągłości.

Jak przebiega zabieg?

Ulthera wykorzystuje fale ultradźwiękowe, które przenikając przez zewnętrzną warstwę skóry, nie uszkadzają jej. Kiedy fale dosięgną docelowych tkanek skóry właściwej, są kierowane w dół i zapewniają stymulujące ciepło włóknom kolagenu, tym samym powodując ich denaturację i obkurczanie. Po procesie uszkodzenia następuje proces tworzenia nowego kolagenu dzięki czemu skóra staję się bardziej napięta i wyraźnie odmłodzona.. Zabieg trwa przeciętnie około godziny.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu?

Zabieg Ulthera jest odpowiedni dla osób stosunkowo młodych lub takich, które nie są jeszcze gotowe na lifting chirurgiczny. Najlepszymi kandydatami są osoby, które dopiero zaczynają zauważać formowanie „obwisłego podbródka” i zanik zarysu linii szczęki. Jeżeli obserwujesz u siebie : opadający i zwiotczały podbródek, zanik linii żuchwy, głębokie bruzdy nosowo-wargowe, opadające kąciki ust to należy rozważyć przeprowadzenie zabiegu liftingującego za pomocą Utltera.
Terapia Ulthera można stosować w przypadku każdego typu skóry.

Jakich efektów można oczekiwać po zabiegu?

Bezpośrednio po zabiegu na skutek obkurczenia włókien kolagenu u części pacjentów widoczny jest efekt lekkiego uniesienia struktur owalu twarzy.
Po 2-3 miesiącach od zabiegu i zakończeniu procesu remodelingu kolagenu następuję zagęszczenie i napięcie skóry, poprawa owalu twarzy. Wiele osób potwierdziło, że efekty zabiegu utrzymywały się przez dłuższy czas. Efekty te są jednak bardziej subtelne i nie tak radykalne jak w przypadku chirurgicznego liftingu szczęki czy twarzy.

Ile zabiegów wymaganych jest do uzyskania pożądanego efektu?

Zabieg Hifu wykonuje się 3 krotnie po jednym zabiegu w miesiącu. Efektywność zabiegu i czas utrzymania się efektu są indywidualne i zalezą od kondycji skóry i tkanki podskórnej.

Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu?

Po terapii nie jest wymagana rekonwalescencja, zabieg nie spowoduje zatem absencji w pracy lub podczas ważnych wydarzeń. Może pojawić się lekkie zaczerwienienie, które ustępuje po około 2 godzinach.