masaż izometryczny

Zalecany osobom z zanikami lub osłabieniem siły mięśniowej spowodowanych urazami, złamaniami lub innymi schorzeniami. Pomaga również redukować podskórną tkankę tłuszczową oraz wzrost masy i siły mięśniowej. Masaż poprawia krążenie krwi i przeciwdziała powstawaniu chorób.

masaż relaksacyjny

Ukojenie dla ciała i duszy
Najpopularniejsza forma masażu. Uspokaja i koi układ krążenia i mięśnie, a także ma pozytywne oddziaływanie na układ nerwowy. Przywraca prawidłowy rytm serca i ciśnienie krwi. Celem masażu jest zmniejszenie napięcia mięśniowego i uzyskanie pełnego rozluźnienia organizmu.

masaż leczniczy

Specjalnie dobrane techniki poprzedzone badaniami chorego miejsca mają na celu odnalezienie i redukcję napięcia mięśni. Polecany przy chorobach zwyrodnieniowych i wrodzonych kręgosłupa.
Masaż leczniczy opiera się na technikach masażu klasycznego.

masaż klasyczny

Masażem klasycznym nazywamy zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki stawowe i więzadła, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy do narządów wewnętrznych włącznie.

Masaż klasyczny wywodzi się z Indii, a jego pierwsze opisy znajdują się w księgach Wedy z 1800 roku p.n.e. Jego korzenie znajdujemy również w Chinach gdzie w VI w p.n.e. został opisany w księdze Nan Izin. W Grecji swój rozwój zawdzięcza Herodotowi i Hipokratesowi. W Starożytnym Rzymie Galenowi. Masaż klasyczny jest metodą leczenia zewnętrznych i wewnętrznych objawów, jak i przyczyn choroby. Polega na mechanicznym drażnieniu tkanek, wywierając wpływ na organizm.

Masaż klasyczny charakteryzuję się 8 technikami wykonywanymi w odpowiedniej kolejności.

  • Głaskanie
  • Rozcieranie
  • Wyciskanie
  • Ugniatanie
  • Uderzanie ( oklepywanie )
  • Wstrząsanie
  • Wibracja
  • Ruchy bierne

Masaż klasyczny może być całościowy, czyli taki gdzie masowane są kończyny dolne i górne, plecy i kark, brzych i klatka piersiowa lub częściowy, gdzie masowany jest tylko wybrany przez pacjenta obszar np. same plecy i kark lub nogi.

Masaż trwa od 30 minut do 1,5 godziny.