Usuwanie tatuaży i makijażu permanentnego laserem Nd Yag Q-switch

Nieudany tatuaż albo makijaż permanentny nie muszą towarzyszyć nam już na zawsze – pomoże specjalny zabieg laserowy.

Z zabiegu usuwania tatuaży oraz usuwania makijażu permanentnego w Warszawie można skorzystać także w naszym salonie Visage. Zapewniamy najlepsze efekty z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń laserowych!

Na czym polega laserowe usuwanie makijażu permanentnego i tatuaży?

Przez długi czas usunięcie tatuażu albo makijażu permanentnego nie było możliwe – teraz jednak do dyspozycji mamy specjalne lasery, które pozwalają na skuteczne pozbycie się pigmentów w skórze.

Do zabiegów wykorzystuje się profesjonalne lasery typu Q-switch, które w bardzo krótkim czasie emitują impulsy świetlne cechujące się wysoką mocą. Odpowiednio dobrana długość fali emitowanego światła działa selektywnie na komórki z pigmentem w skórze, czyli na tatuaże oraz na makijaż permanentny.

Zabieg powoduje rozerwanie błony komórkowej komórek z pigmentem, które następnie są usuwane z organizmu przez układ limfatyczny.

Dla uzyskania optymalnych efektów zabieg należy wykonać kilkukrotnie – zależnie od ilości pigmentu, a także techniki wykonania makijażu. Gdy był on wykonany w profesjonalnym salonie, pigment znajduje się na stałej głębokości, gdy amatorsko, na różnej głębokości, co utrudnia jego szybkie usunięcie.

Jak przebiega zabieg usuwania tatuaży i makijażu permanentnego?

Przed zabiegiem znieczula się skórę z wykorzystaniem kremu znieczulającego o działaniu miejscowym.

Następnie przystępuje się do zabiegu – specjalista kieruje laser w stronę pigmentu i wykonuje „strzały”. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być miejscowo uszkodzona, mogą pojawić się opuchlizna, siniaki.

Efekt nie jest widoczny od razu. Na rozjaśnienie, a w konsekwencji usunięcie pigmentu należy zaczekać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Na ogół konieczne jest wykonanie zabiegu ponownie. O ich liczbie i częstotliwości decyduje specjalista.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • ciąża
  • karmienie piersią
  • choroby wpływające na gojenie skóry
  • używanie leków światłouczulających
  • stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
  • skłonności do bliznowców

Salon Visage – usuwanie tatuaży, usuwanie makijażu permanentnego Warszawa – zachęcamy do wybrania naszej oferty!