Przedłużanie paznokci

Zapuszczenie długich, pięknych i zadbanych paznokci jest bardzo pracochłonne. Rozwiązaniem dla osób, które nie są w stanie zapuścić naturalnych paznokci jest nałożenie masy akrylowej lub żelowej. Jeśli już zdecydujemy się na przedłużanie paznokci, stajemy przed dylematem: "którą metodę wybrać?".
 

Żel czy akryl?


Wyróżniamy dwie podstawowe metody przedłużania paznokci: żelową i akrylową. Każda z tych metod posiada dwie techniki - można przedłużyć paznokieć na tipsie lub na szablonie. W zależności od tego jaką mamy naturalną płytkę paznokcia stosujemy albo tips albo formę. Przy wyborze metody kierujemy się głównie tym jaką pracę wykonujemy, czyli jak bardzo "eksponujemy nasze dłonie".

Akryl i żel różnią się przede wszystkim twardością materiału. Akryl to bardzo twardy materiał, odporny na pęknięcia i złamania. Żel jest z kolei materiałem delikatniejszym i bardziej elastycznym ale jednocześnie bardziej podatnym na pęknięcia niż akryl.

Paznokcie akrylowe i żelowe są jedną z najmodniejszych i najtrwalszych metod przedłużania paznokci, gwarantują trwałość lakieru i dowolne wymodelowanie kształtu paznokcia. Pracujemy na akrylu firmy CREATIVE uznawanego za jeden z najlepszych na rynku.

 

Baza proteinowa

Baza Proteinowa to najtwardsza i najgęstsza z baz hybrydowych Indigo. Możemy ją porównać do miękkiego żelu, który bezpieczny dla paznokci i w 100% rozpuszczalny w acetonie.

Ta formuła sprawia, że baza ma rewelacyjną trwałość i bez problemu wytrzymuje na paznokciach nawet 6 tygodni!

Dzięki bardzo dobrej twardości, baza ta znakomicie nadaje się do przedłużania paznokci (o ok. 3 mm). Ta opcja jest szczególnie polecana osobom, które nie są przekonane do stosowania tradycyjnych metod, takich jak żel czy acryl.

Dzięki tej bazie w szybki sposób możemy wyrównać, nadbudować i przedłużyć płytkę paznokcia. Możemy również użyć tego produktu do naprawienia złamanego paznokcia. W ten sposób uratujemy nasz manicure, a przedłużony paznokieć nie będzie się odróżniał od pozostałych.

Ponadto, dzięki bazie proteinowej będziemy w stanie w łatwy i zdrowy sposób zapuścić nasze naturalne paznokcie. Wystarczy, że utwardzimy je dwoma warstwami bazy (bez konieczności nakładania koloru) i będziemy uzupełniać ją w miarę pojawiania się odrostu. Nasza płytka stopniowo wydłuży się, a paznokcie staną się znacznie twardsze. Jest to świetna opcja dla osób obgryzających paznokcie ;)

Baza zawiera dużą ilość protein. To dzięki nim możliwie jest zrekonstruowanie paznokcia - odżywienie i odbudowanie naturalnej płytki, wyraźne wzmocnienie jej i przywrócenie zdrowego wyglądu.