Zabieg wykonywany jest urządzeniem dwudolarowym. To najnowocześniejsze na świecie urządzenia z opatentowanym systemem napinania skóry i potrójnym systemem chłodzenia. Dzięki Radio Frequency odbudowywują się włókna kolagenowe. Wszystkie informacje o bolesności zabiegów dotyczyły urządzeń jednopolarowych, czyli starszej generacji. Zabiegi były tak przykre, że bardzo wiele kobiet nie wytrzymywało bólu i rezygnowało z zabiegów. Zabieg wykonywany tym urządzeniem jest bezbolesny i bardzo przyjemny. Przy pierwszym zabiegu widać jak wygładzają się zmarszczki, przy kolejnych jak podnoszą się powieki, brwi wędrują do góry, oczy się 'otwierają', znikają tzw. Chomiki, zmniejsza się druga broda dekolt się wygładza skóra staje się sprężysta, jak u młodej osoby.

Przeważnie stosuje się cykl 10 zabiegów. Ale najlepsze jest to, że, przez następne miesiące pobudzone fibroblasty intensywnie produkują nowe włókna kolagenowe.

Największy efekt jest w 4 miesiącu po zabiegach. Wtedy można powtórzyć cykl np. 10 zabiegów i sześćdziesięcioletnia, czy siedemdziesięcioletnia kobieta wygląda na młodszą o 20 lat.

Efekt jest oszałamiający.