Bloomea

Bloomea to urządzenie do Modelingu skóry. Wykorzystuje 3 synergicznie działające technologie: Makroeksfoliacja, Mikrowibracjai Luminoterapia

1. Makroeksfoliacja

złuszczanie na całej powierzchni

2. Mikrowibracja

Wprowadzamy głowicę w drgania oscylacyjne wysokiej częstotliwości, które

-stymulują skórę do pracy

-pozwalają na otwarcie kanalików

-przyśpieszają penetrację substancji aktywnych

3. Luminoterapia

Wykorzystywana jest bliska podczerwień co powoduje

-przyśpieszenie odbudowy łańcuchów kolagenowych

-namnażanie elastyny i fibroblastów

Zabieg jest całkowicie bezbolesny. W przypadku zabiegów bardziej inwazyjnych, czy też mających dać efekt resurfacingu laserowego stosujemy na koniec maskę bio-celulozową bogatą w kwas hialuronowy, aloes i elastynę.

Mikrodermabrazja

Mechaniczne złuszczanie naskórka polegające na usuwaniu jego kolejnych mikrowarstw. Zabieg jest bezpieczny bez możliwości powikłań i ryzyka powstania przebarwień lub blizn. Skuteczna metoda w leczeniu trądzika, rozstępów, przebarwień, rozszerzonych porów, zrogowaciałego naskórka,blizn, spłycaniu drobnych zmarszczek.

Zabiegi z kwasami

Kwas Azelainowy

Działa przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie, likwiduje rumień i stany zapalne, zmniejsza wydzielanie łoju. Wskazania do zabiegu: trądzik różowaty, trądzik pospolity, zapalenie mieszków włosowych, tendencje do powstawania ognisk zapalnych.

Kwas Pirogronowy

Ma wysokie właściwości penetracyjne i bakteriostatyczne (znacząco obniża miejscowe pH) oraz działanie przeciwzaskórnikowe. Ma silne działanie regulujące sebum i zmniejszające tłustość skóry łojotokowej i trądzikowej, dodatkowo rozjaśnia i zwiększa świetlistość skóry. W zależności od problemu skórnego można wykonać peeling o odpowiednim stężeniu kwasu pirogronowego. Wskazaniami do peelingu kwasem pirogronowym są: trądzik w fazie aktywnej, trądzik różowaty, blizny potrądzikowe, zaczerwienienie skóry u osób z policytemią, kuperoza, łojotokowe zapalenie skóry, keratoza trądzikowa, dyskeratoza, hiperkeratoza, keloidy, hiperpigmentacje pozapalne i potrądzikowe, melazma, chloazma, fotoaging. Zabieg można wykonać z jednoczesnym zastosowaniem mikrodermabrazji i możemy go powtarzać co 14-30 dni.

Kwas Migdałowy

Ma działanie oczyszczające oraz bakteriobójcze, poprawia stan skóry, ale nie wywołuje uczucia dyskomfortu. Ze względu na właściwości bakteriobójcze można go stosować u osób z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i stanów zapalnych. Peeling daje natychmiastowy efekt świetlistości i oczyszczenia skóry. Nie uwrażliwia skóry na słońce i dlatego można go stosować przez cały rok. Zabieg można połączyć z mikrodermabrazją.

Kwas Mlekowy

Jest to peeling przeznaczony dla skór zmęczonych, matowych i suchych. Działa lekko wybielająco. Wzbudza w naturalny sposób nawilżenie skóry. Stymuluje syntezę ceramidów. Zwiększa grubość skóry i ilość włókien elastycznych w skórze właściwej.

Formuła JESSNERA

Płyn Jessner'a to roztwór alkoholowy, zawierający połączenie kwasu salicylowego, kwasu mlekowego i rezorcyny. Jego działanie polega na złuszczaniu naskórka poprzez jego zniszczenie następnie regenerację. Preparat znajduje zastosowanie w procesie „odmładzania” skóry, w zmniejszeniu uszkodzeń wywołanych promieniowaniem UV, w likwidacji przebarwień, w wygładzaniu powierzchownych zmarszczek i w leczeniu trądziku grudkowo-krostkowego i zaskórnikowego. Peeling ten można stosować praktycznie na każdą skórę w zależności od wskazań. Zabieg można wykonać przy jednoczesnym zastosowaniu mikrodermabrazji.

Kwas Ferulowy

Kwas ferulowy, podobnie jak wiele innych fenoli jest przeciwutleniaczem i dezaktywuje rodniki, m.in. reaktywne formy tlenu, redukując stres oksydacyjny i tworzenie dimerów tymidynowych (powodujących uszkodzenia DNA i prowadząc do rozwoju chorób nowotworowych i przyspieszonego starzenia skóry)

Retises CT

Intensywna kuracja odmładzająca dla skóry dojrzałej oraz z przedwczesnymi objawami starzenia. Peeling Retises CT oparty jest na dużym stężeniu retinolu i witaminy C. W jej najbardziej stabilizowanej postaci glukozydu askorbylu działającej depigmentująco, złuszczająco, odświeżająco i pobudzająco na procesy regeneracji w głębokich warstwach skóry

Silkpeel

Skuteczny zabieg lekarski leczniczo-regenerujący i odmładzający skórę. Jest to rodzaj peelingu mechanicznego wykonywanego w podciśnieniu przy użyciu sterylnych kryształów korundu.

Kryształy uderzając z dużą prędkością w powierzchnię skóry ścierają martwe komórki naskórka i zanieczyszczenia, które następnie są zasysane do oddzielnego pojemnika. Ilość naskórka, którą należy usunąć (głębokość złuszczania) jest oceniana indywidualnie, co sprawia, że jest to technika bardzo bezpieczna i dostosowana do różnych potrzeb.

Dzięki usuwaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie podstawnej dochodzi do wzmożonego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Wędrują one do góry i zastępują komórki uszkodzone prowadząc do odnowy skóry.


Zabieg stymuluje naturalny wzrost komórek, wzrost ilości kolagenu i elastyny w skórze właściwej. Zmniejszają się rozszerzone pory, łojotok, ilość zaskórników, poprawia się koloryt skóry, wygładzają się drobne zmarszczki.

Zabieg mikrodermabrazji w niektórych wskazaniach można połączyć z peelingiem chemicznym, sonoforezą, ultradźwiękami lub mezoterapią osiągając w ten sposób lepszy efekt.

Oxybrazja

Zwana również mikrodermabrazją wodno-tlenową. Jest to rodzaj peelingu gdzie czynnikiem złuszczającym jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej i powietrza, emitowanym pod ciśnieniem przez urządzenie z prędkością 200m/s.

Zabieg jest skuteczną a zarazem w pełni bezpieczną metodą złuszczania naskórka, umożliwiającą przeprowadzenie zabiegu również u osób o cerze naczyniowej, delikatnej.